wtorek, 28 czerwca 2016

{kanapa za botwinkę, czyli wymiana roku}

Dokonałam dziś wymiany wszechczasów! Nie dość, że pozbyłam się starej sofy, która zalegała w pokoju i zaburzała moje yin i yang, czy inne feng shui, to jeszcze zyskałam całą torbę dóbr wszelakich w postaci ekologicznych warzyw, prosto z ogródka. Chciałam być taka ą-ę i oczyściłam warzywa z grud ziemi przed zrobieniem zdjęcia, a tu klops. Jak mnie poinformowała Kasia z Piątego Pokoju, nie znam się totalnie na rzeczy, bo właśnie im bardziej utytłane w ziemi warzywa, tym level bycia trendy wyższy. No i co zrobisz, jak nic nie zrobisz? Ja jak zwykle - pod prąd... ;)Wraz z wyprowadzką kanapy zaczął się etap "malujemy"! Na razie tylko w głowach naszych, bo farb jeszcze nie ma. ;) A że malowanie tyczy się zarówno ścian, jak i podłogi (sic!), to chwilę to potrwa. W lipcu na pewno zmieni się kolor naszych paneli. Nie były drogie, więc zrobimy mały eksperyment. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Trzymajcie kciuki, okeeeej? 

Ów etap poprzedzony jest również fazą znoszenia zieleniny do domu. Do tej pory była to domena kuchennego parapetu i witryny (to jedyne miejsce, gdzie Mimi, nasza młodsza kocica, nie wchodzi). Ale postanowiłam zaryzykować i tym razem, i przyniosłam do domu kilka naprawdę fajnych roślin. Skusiłam się nawet na fikusa dębolistnego, który jest o tyle mniej niebezpieczny dla zwierzaków, że nie wydziela tego charakterystycznego dla fikusów trującego mleka po "przegryzieniu" liści. Nadal lepiej, żeby koty go nie jadły, ale jeśli przypadkiem się tak stanie - skutki nie będą tragiczne. Uff... 
A tymczasem uciekam gotować botwinkę. Jak się dobrze postaram, to wyjdzie mi z tego całkiem fajny chłodnik. :) W sam raz na upały. Ściskam! k


8 komentarzy:

 1. A tam, nic nie pokazałaś ;p
  Zieleninę mam i ja! 😉

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale jednak trochę ziemi zostało do zdjęć :D Trzymam kciuki mocno! No i czekam na relację ;) I w wolnej chwili wpadaj na urodzinową zabawę :) Ściskam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam na przemiany :) a tymczasem smacznego :)
  Uściski.

  OdpowiedzUsuń
 4. Faktycznie genialny deal! Sama niedługo przeprowadzam się do miasta i już tęsknię za zielenią i spokojem. Mam jednak nadzieję, że przemycę choć część tej mojej zieleni do nowego miejsca i zrobi się tam bardziej domowo! Czekamy na zmiany!

  http://niutta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem bardzo ciekawa tej metamorfozy :) I ciekawi mnie na jaki kolor malujecie? Ściany i podłogi ma się rozumieć :)
  A chłodni wszelakie uwielbiam!
  Ściskam, Marta :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj będzie się działo. Ja też myślę o malowaniu ale boazerii :-). Pozdrawiam i zapraszam do mnie :-).

  OdpowiedzUsuń
 7. Tej podłogi jestem najbardziej ciekawa :)
  A na koniec są i warzywa utytłane w ziemi :)

  OdpowiedzUsuń
 8. z ziemia czy bez warzywo jak sie patrzy :)
  mój remont łazienki trwa... farba jest, stoi i czeka od kilku miesięcy :P

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój czas i komentarz. :)

Ps. bardzo proszę bez spamowania w komentarzach linkami do stron firmowych - to nie przejdzie. ;)