niedziela, 21 lutego 2016

{poczekam}

Nigdy nie lubiłam czekać. Denerwowawło mnie, że nie mogę mieć tego, co chcę tu i teraz. Jeszcze kilka lat temu wściekałam się strasznie na życie. Teraz podchodzę do wszystkiego spokojniej. Poczekam - mówię sobie w głowie. I to najlepsze w końcu przychodzi, chociaż często okazuje się być czymś zupełnie innym, niż zakładałam. Czas nas uczy pogody i faktycznie do pewnych rzeczy trzeba chyba dorosnąć. Z pewnymi decyzjami się przespać, z działaniami - zaczekać. Obserwuję z jaką precyzją R. parzy sobie kawę, podziwiam Jego spokój i uczę się czekać. Gdy najlepsze przyjdzie, będę mogła jeszcze bardziej to docenić. Wtedy to dopiero będzie nionioPięknej niedzieli Wam życzę!
k

22 komentarze:

 1. Ja z natury jestem bardzo niecierpliwa, również lubię mieć wszystko tu i teraz. Mnie uczy spokoju syn. Odkąd jest z nami, stałam się znacznie bardziej cierpliwa. Teraz wiem, że wszystko w swoim czasie :)
  miłej niedzieli!

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś w tym jest, pewne rzeczy tez chciałabym zaraz już, ale z drugiej strony jak pięknie smakują chwile/rzeczy na które trzeba czekać... które dojrzewają w poczekalni, aby ziścić się... w najlepszym momencie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jeszcze lepiej, gdy te wyczekane przychodzą niespodziewanie... :) Uściski!

   Usuń
 3. Jestem nieCIERPliwa. Czekanie mnie męczy, dręczy, a najbardziej w tym wszystkim bezradność.
  P.S. Było mi dane posłuchać Mazolewskiego na żywo. Niezapomniany wieczór! :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, jak miło, że ktoś oprócz mnie Mazolewskiego lubi! :)

   Usuń
 4. Bardzo podziwiam wszystkich spokojnych, opanowanych i umiejących czekać, ja w wielu przypadkach okazuję się raptusem ;))
  Buziaki serdeczne Kasiu <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, ja się tego spokoju uczę cały czas i też bywam raptusem. Ale staram się... i coraz lepiej mi to wychodzi. :)

   Usuń
 5. wciąż się uczę cierpliwości...czasem wychodzi lepiej..a czasem....

  OdpowiedzUsuń
 6. Znam to, ja też jestem niecierpliwa- nie lubię czekać- czuję, że życie przelatuje mi wtedy przez palce... Wiem , że czasem warto jest wrzucić na wolniejszy bieg - jednak cierpliwości jest się ciężko nauczyć :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja z czekaniem mam wciąż problem... W sumie to dziwne, bo jestem strasznie nerwowa, ale za to leniwa :D Więc mogłabym sobie czasami spokojnie poczekac :D hehehe

  OdpowiedzUsuń
 8. Na tę kawę z chemeksa też trzeba poczekać, ale warto :) Uściski Kozo!

  OdpowiedzUsuń
 9. Wychodzi na to, że brak cierpliwości jest domeną kobiet ;-) Ja też długo się z tym zmagałam, ale złagodniałam u boku mojego małżonka. Do ideału mi daleko, ale potrafię już czekać.. dzięki temu życie lepiej smakuje :-) Udanego tygodnia!

  OdpowiedzUsuń
 10. A ja to chyba mogę czekać, ALE jeśli mam choć cień nadziei na spełnienie, im ta nadzieja mniejsza, tym czekanie mniej cierpliwe. Jednak jeśli czuje, że może się udać mogę czekać nawet i rok, nawet i dwa :)
  Wiosenne pozdrowienia :)
  Dominika

  OdpowiedzUsuń
 11. Moja niecierpliwość z wiekiem nie maleje, z tą różnicą, że się już tak nie spinam i nie denerwuję :) Teraz umiem sobie powiedzieć: wyluzuj pałko, na wszystko jest dobra pora :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja też już z wieloma rzeczami nauczyłam się czekać, ale spokojnie dążę do zamierzonego celu. Ta szklarenka za każdym razem przyciąga mój wzrok- jest ekstra! Pozdrawiam Ala

  OdpowiedzUsuń
 13. kiedyś byłam bardziej niecierpliwa i podejmowałam szybciej decyzje, teraz pomyśle 2 razy zanim coś zrobię czy kupię :)
  próbuje wolniej żyć :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Mi tak się ciągnie po dziś... ;-)

  OdpowiedzUsuń
 15. O ja!!! Bardzo ciekawy zapażacz do kawki:)
  Ja coraz częsciej się luzuję, relaksuję i nie spieszę.

  OdpowiedzUsuń
 16. cierpliwością nie grzeszę niestety, ale masz rację że to przychodzi z czasem (wiekiem), pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój czas i komentarz. :)

Ps. bardzo proszę bez spamowania w komentarzach linkami do stron firmowych - to nie przejdzie. ;)